Rozhledna a outdoor hry

Součástí areálu je vysoký komín, na jehož vrcholu po rekonstrukci vyrostla vyhlídková rozhledna.

Na vrchol, který se tyčí ve výšce 25 metrů, vede od baru celkem 154 schodů, z toho 117 tvoří točité schodiště okolo komína. Tento perfektní nápad – místo bourání starého komína vybudovat adrenalinovou rozhlednu na Brno, musíme opravdu ocenit. Super výhled hlavně při večerní atmosféře.

Rozhledna je oficiální turistické místo, k dostání jsou u nás turistické známky, pohledy i vizitky do turistického deníku.

Otevřeno dle aktuální otevírací doby areálu Komec. V případě zájmu o zpřístupnění mimo otevírací dobu pište na kurzy@komec.czzelený rámečekProvozni_rady_komplet_2021.pdf [PDF]

  • Rozhledna z komína
  • Výška 25 m
  • 154 schodů
  • Turistická atrakce
  • Lanovka z komína na zem 100 m
  • Provazový žebřík na vrchol

Ceník

Nejen vyhlídka

1

Adrenalinové zážitky
Lanovka z komína a další

Po revitalizaci lokality Hněvkovského byl zachován původní tovární komín a vznikla z něj vyhlídková rozhledna na Brno. My ji rádi využíváme nejen k vyhlídce, ale taky jako adrenalinový prvek. Především na firemních eventech a dětských akcích. Natahujeme z vrcholu lanovku až na zem, provazový žebřík nebo slaňujeme.

Při rezervaci předem na kurzy@komec.cz, je možné využít na večerní pozorování, focení a soukromé akce.

 

2

hra Panda
outdoor aktivita

Už jste někdy pomáhali pandě v nesnázích? Ne? Tak to máte jedinečnou příležitost u nás na Komecu! Jeden pandí kluk se nám totiž usadil v areálu a nutně potřebuje vaši pomoc. Ať už jste rodina s malým dobrodruhem, nebo skupinka školáků s dospělákem, je pro vás Pandí stezka jako stvořená. V úvodu obdržíte herní kartu a mapu, která vás provede záludnými úkoly. A nemusíte se bát, že vy se dospěláci nudili. Úkoly důkladně otestují schopnosti celého týmu. Nezapomeňte před hrou odhodit strach z výšek, trasa totiž vrcholí výstupem na místní rozhlednu.

👦 od 3 let 
⏳ 1 až 3 hod.
📐 3 km
💰 200 Kč (cena za hru až pro 4 osoby, včetně výstupů na rozhlednu)
Hra pro všechny, i ty co „Hněvkáč“ dobře znají 🤓 Na recepci obdržíte hrací kartu, poté Vás čeká deset stanovišť a spolu s nimi skoro celé tři hodiny luštění úkolů v blízkém okolí, trasa vrcholí výstupem na rozhlednu.

3

hra Dračí stezka
outdoor aktivita

Nejznámější brněnská pověst vypráví o drakovi, který se usadil u řeky Svratky a po spoustu let sužoval město. Prastarý příběh se odehrává jen pár kroků od Komecu. Pojďte si projít ono legendární místo a zažijte dračí dobrodružství na vlastní kůži! Cestou vás provede mapa a herní karty. Celkem vás čeká osm zastávek s netradičními úkoly. Seberete odvahu a vydáte se na Dračí stezku? Pak rozhodně nezapomeňte krom malých drakobijců přibalit i dospělého rytíře. Protože nikdy nevíte, co za stvůry ve Svratce číhá…
🧒 od 3 let
⏳ 1 až 2 hod.
📐 2,7 km
💰 450 Kč
Na recepci obdržíte hrací kartu, poté Vás čeká osm stanovišť podél řeky Svratky a spolu s nimi skoro dvě hodiny luštění úkolů v blízkém okolí.

4

Jumanji
outdoor aktivita

Jumanji potřebuje tvoji pomoc!
Ze svatyně byl ukraden drahokam💎, bez nějž se celý svět řítí do záhuby. Zachránit Jumanji může jen ten, který vloží kámen zpět do svatyně. Cesta vede džunglí plnou nástrah, které prověří tvoje schopnosti. Sám to však nikdy nedokážeš.
Sestav tým 2–4 hráčů a postavte se výzvě společně. Nechejte se vtáhnout do hry a pokuste se zdolat náročnou trasu v daném měsíci nejrychleji. Jumanji vám bude navěky zavázáno a bohatě vás odmění.
Co přesně vás čeká?
8️⃣ levelů plných netradičních úkolů a odemykání kódových zámků
🏃‍♂️pohyb na čerstvém vzduchu v areálu Hněvkovského
🧑 od 12 let
⏳přibližně 2 hodiny skvělé zábavy
📐trasa o délce minimálně 3 km
💰 500 Kč (včetně výstupů na rozhlednu)
🤝týmová soutěž o ceny💰
Odvážíte se vstoupit do hry?

5

Mafie...
outdoor aktivita

Mafie, aneb Případ mrtvého bosse. Povede se vám odhalit, zda byla motivem vraždy nešťastná láska, žárlivost, touha po moci, nebo pomsta? Hrou vás provedou karty s indiciemi a mapa. Část informací je však zašifrována uvnitř QR kódu. K vyřešení případu tak krom sehraného týmu 2–4 detektivů budete potřebovat také jeden mobilní telefon s off-line čtečkou QR kódů. Rozhodně se vám bude hodit také dostatek důvtipu a trpělivosti. A kdo ví, zda se vám poté podaří odhalit vraha…  

🧒 od 12 let
⏳ cca 2 hod.
📐 3 km
💰 500 Kč
Čeká Vás týmová pátrací hra pomocí QR kódů.

Ceník

Adrenalinový zážitek
Pro větší skupiny a na soukromé akce organizujeme lanovku z vrcholu rozhledny. Má délku 100m. Více na info@komec.cz
Půl denní akce 10.000 Kč
Lanovka 1 jízda 250 Kč
Lanovka 3 jízdy 690 Kč
Vyhlídka
25 m, vyhlídka na Brno a okolí
Dospělý 40 Kč
Děti do 15 let, Senior 60+ 25 Kč
Děti do 6 let ZDARMA
Členská karta
Permanentky fungují na principu depozitního systému, tzn. částka se postupně odečítá ze zákaznické karty. Výše slevy závisí na výši vložené částky. Lze použít i na zapůjčení vybavení.
2000,- sleva 6%
3000,- sleva 10%
5000,- sleva 15%

Fotogalerie

Ostatní sporty