Rozhledna a Skatepark

Součástí areálu je vysoký komín, na jehož vrcholu po rekonstrukci vyrostla vyhlídková rozhledna.

Na vrchol, který se tyčí ve výšce 25 metrů, vede od baru celkem 154 schodů, z toho 117 tvoří točité schodiště okolo komína. Tento perfektní nápad – místo bourání starého komína vybudovat adrenalinovou rozhlednu na Brno, musíme opravdu ocenit. Super výhled hlavně při večerní atmosféře.

Rozhledna je oficiální turistické místo, k dostání jsou u nás turistické známky, pohledy i vizitky do turistického deníku.

Otevřeno dle aktuální otevírací doby areálu Komec. V případě zájmu o zpřístupnění mimo otevírací dobu pište na kurzy@komec.cz


Skatepark je vhodný pro jízdu na skateboardu, bruslích, BMX kole a koloběžkách.

Plochu lze využít i alternativně například k uspořádání hudebního festivalu.

Vstup do skateparku je ZDARMA.

Zpoplatněno je pouze osvětlení, cena za jednu hodinu je 100,- Kč. Rozsvícení světel je možné pouze za předpokladu, že je ve skateparku a jeho blízkém okolí udržen pořádek.https://www.youtube.com/watch?v=ZGbD_c2Zu9Izelený rámečekProvozni_rady_komplet_2021.pdf [PDF]

 • ROZHLEDNA
 • Výška komína 25 m
 • 154 schodů
 • Turistická atrakce
 • Lanovka z komína na zem 100 m
 • Provazový žebřík na vrchol
 •  
 • SKATEPARK
 • Skateboard, Koloběžka, In-line, BMX
 • Vstup ZDARMA
 • Osvětlení 100 Kč / hod.
 • Alternativní využití

Ceník

Vyhlídka a využití plochy skateparku

1

Adrenalinové zážitky
Lanovka z komína a další

Po revitalizaci lokality Hněvkovského byl zachován původní tovární komín a vznikla z něj vyhlídková rozhledna na Brno. My ji rádi využíváme nejen k vyhlídce, ale taky jako adrenalinový prvek. Především na firemních eventech a dětských akcích. Natahujeme z vrcholu lanovku až na zem, provazový žebřík nebo slaňujeme.

Při rezervaci předem na kurzy@komec.cz, je možné využít na večerní pozorování, focení a soukromé akce.

 

2

Soukromé akce
v prostoru Skateparku

Kromě skateboardových závodů a exhibicí je možné park využít i k uspořádání zcela jiného typu akce.

Plochu jsme již alternativně využili například k uspořádání hudebního či beer festivalu.

Možné je i samostatné oplocení plochy.

3

hra Panda
outdoor aktivita

Už jste někdy pomáhali pandě v nesnázích? Ne? Tak to máte jedinečnou příležitost u nás na Komecu! Jeden pandí kluk se nám totiž usadil v areálu a nutně potřebuje vaši pomoc. Ať už jste rodina s malým dobrodruhem, nebo skupinka školáků s dospělákem, je pro vás Pandí stezka jako stvořená. V úvodu obdržíte herní kartu a mapu, která vás provede záludnými úkoly. A nemusíte se bát, že vy se dospěláci nudili. Úkoly důkladně otestují schopnosti celého týmu. Nezapomeňte před hrou odhodit strach z výšek, trasa totiž vrcholí výstupem na místní rozhlednu.

? od 3 let 
⏳ 1 až 3 hod.
? 3 km
? 200 Kč (cena za hru až pro 4 osoby, včetně výstupů na rozhlednu)
Hra pro všechny, i ty co „Hněvkáč“ dobře znají ? Na recepci obdržíte hrací kartu, poté Vás čeká deset stanovišť a spolu s nimi skoro celé tři hodiny luštění úkolů v blízkém okolí, trasa vrcholí výstupem na rozhlednu.

4

hra Dračí stezka
outdoor aktivita

Nejznámější brněnská pověst vypráví o drakovi, který se usadil u řeky Svratky a po spoustu let sužoval město. Prastarý příběh se odehrává jen pár kroků od Komecu. Pojďte si projít ono legendární místo a zažijte dračí dobrodružství na vlastní kůži! Cestou vás provede mapa a herní karty. Celkem vás čeká osm zastávek s netradičními úkoly. Seberete odvahu a vydáte se na Dračí stezku? Pak rozhodně nezapomeňte krom malých drakobijců přibalit i dospělého rytíře. Protože nikdy nevíte, co za stvůry ve Svratce číhá…
? od 3 let
⏳ 1 až 2 hod.
? 2,7 km
? 450 Kč
Na recepci obdržíte hrací kartu, poté Vás čeká osm stanovišť podél řeky Svratky a spolu s nimi skoro dvě hodiny luštění úkolů v blízkém okolí.

5

Mafie...
outdoor aktivita

Mafie, aneb Případ mrtvého bosse. Povede se vám odhalit, zda byla motivem vraždy nešťastná láska, žárlivost, touha po moci, nebo pomsta? Hrou vás provedou karty s indiciemi a mapa. Část informací je však zašifrována uvnitř QR kódu. K vyřešení případu tak krom sehraného týmu 2–4 detektivů budete potřebovat také jeden mobilní telefon s off-line čtečkou QR kódů. Rozhodně se vám bude hodit také dostatek důvtipu a trpělivosti. A kdo ví, zda se vám poté podaří odhalit vraha…  

? od 12 let
⏳ cca 2 hod.
? 3 km
? 500 Kč
Čeká Vás týmová pátrací hra pomocí QR kódů.

Ceník

Adrenalinový zážitek
Pro větší skupiny a na soukromé akce organizujeme lanovku z vrcholu rozhledny. Má délku 100m. Více na info@komec.cz
Půl denní akce 10.000 Kč
Lanovka 1 jízda 250 Kč
Lanovka 3 jízdy 690 Kč
Vyhlídka
25 m, vyhlídka na Brno a okolí
Dospělý 40 Kč
Děti do 15 let, Senior 60+ 25 Kč
Děti do 6 let ZDARMA
Skatepark
Vstup na vlastní riziko.
Dodržuj zásady slušného chování.
Přísný zákaz nošení skla z bistra.
Vstup do skateparku ZDARMA
1 hodina osvětlení plochy 100 Kč
Členská karta
Permanentky fungují na principu depozitního systému, tzn. částka se postupně odečítá ze zákaznické karty. Výše slevy závisí na výši vložené částky. Lze použít i na zapůjčení vybavení.
2000,- sleva 8%
3000,- sleva 12%
5000,- sleva 15%

Fotogalerie

Ostatní sporty